Jak se zbavit nepříjemných pachů v domě

Přemýšlíte, jak se zbavit nepříjemných pachů v místnosti? Přečtěte si o čtyřech praktických životních tricích pro odstranění pachů v domácnosti, včetně pachů z toalet a pachů z vaření.

Jak se zbavit zápachu – klíčové kroky:

  • Uklízejte svůj domov pravidelně. Prach může způsobit nepříjemný zápach spolu se špinavým prostěradlem, přeplněnými nádobami nebo špinavým záchodem
  • Vyrobte si vlastní osvěžovače vzduchu a látek pomocí řešení pro domácnost, jako jsou kondicionéry na látky nebo esenciální oleje
  • Pamatujte, že ocet a jedlá soda jsou vaši nejlepší přátelé, pokud jde o odstraňování pachů

Jak se zbavit zápachu v místnosti – 5 tipů

1) Záchod voní

Pravidelné čištění vám pomůže odstranit ošklivé toaletní pachy v koupelně – měl by stačit váš běžný čistič na toalety, ale pokud stále cítíte zápach moči, zkuste toaletu důkladně vyčistit octem a jedlou sodou. Oba jsou přírodní deodoranty, které pomohou zbavit vaši toaletu bakterií způsobujících zápach.

2) Odstraňovač plísní

Plísně a plísně mohou být běžným problémem domácnosti. Za prvé, pokud ve svém domě objevíte plíseň nebo plíseň, musíte se jich zbavit – přečtěte si našeho podrobného průvodce odstraňováním plísní a plísní ze zdí, kde vám poradíme. Poté si musíte pořídit odvlhčovač, který odstraní veškerou vlhkost ze vzduchu a koberce. Pokud je váš pokoj obzvláště náchylný k plísním a plísním, nezapomeňte odvlhčovač pravidelně spouštět, zvláště pokud uvnitř sušíte prádlo.

Dalším způsobem, jak se zbavit těchto vlhkých, plesnivých pachů, je umístit do místnosti misku jedlé sody a nechat ji nasát vlhkost a pachy ze vzduchu.

3) Neutralizátor zápachu koše

Popelnice jsou často viníky zápachu a může být těžké zastavit jejich zápach, zvláště když do nich neustále házíme odpadky! Jak se tedy zbavit zápachu z koše? Nejjednodušší způsob je pravidelně čistit popelnice.

Používejte antibakteriální ubrousky, které poté snadno zlikvidujete, jako jsou Cif Anti-bacterial Wipes (nezapomeňte dodržovat pokyny výrobce), nebo si připravte směs vody a bílého octa nebo můžete vyzkoušet dezinfekci Surf . Otřete vnitřek a vnější část koše a nechte uschnout. Než dovnitř vložíte novou vložku do koše, nasypte na dno nějaké stelivo pro kočky nebo kávovou sedlinu – to by mělo pomoci absorbovat nepříjemné pachy.

4) Jak se zbavit zápachu kouře

Jednou z nejlepších věcí, jak odstranit zápach kouře, je vyprat všechny textilie, které lze prát v pračce v místnostech, kde jste kouřili. Lůžkoviny, snímatelné potahy pohovek, potahy polštářů a závěsy vyperte kvalitním pracím prostředkem, jako je Persil small & strongy – Persil je také skvělý, pokud máte jemné látky. Před praním si nezapomeňte prostudovat štítek pro péči o látku.

Pokud polštáře nebo závěsy na vaší pohovce nelze prát v pračce, vyrobte si vlastní sprej na osvěžení tkanin – smíchejte 1/8 šálku aviváže, pár lžic jedlé sody a trochu vody ve spreji. Poté pečlivě nastříkejte látky – dávejte pozor, abyste se k předmětu nepřibližovali – a vaše pohovka nebo závěsy budou nyní krásně svěže vonět!

Ocet je také skvělý pro odstranění přetrvávajících pachů kouře. Do misky dejte trochu bílého octa a nechte ho v místnosti, kde je vůně nejsilnější. Pokud páchnou i jiné místnosti ve vašem domě, použijte několik misek. Ocet zbaví váš domov zápachu a zápach kouře by měl být pryč za méně než jeden den.

5) Jak se zbavit pachů z vaření

Po uvaření ryb nebo mořských plodů může vůně ve vašem domě přetrvávat hodiny. Rychle se zbavte zápachu ryb tím, že v misce smícháte dva šálky vody, tři polévkové lžíce jedlé sody a citronové kůry a necháte je přes noc ve vaší kuchyni. Směs pohltí nepříjemné pachy a osvěží váš domov citronovou vůní.

Dalším způsobem, jak neutralizovat nepříjemné pachy z vaření, je uvařit něco, co zaručeně voní. Naplňte hrnec vodou a přiveďte k varu na plotně. Do hrnce dejte trochu citrusových kůr (pomerančů, citronů nebo grapefruitů) a nechte na plotně na mírném ohni mírně povařit – můžete přidat i trochu skořice, muškátového oříšku nebo vanilky. Nechte pár hodin působit a váš domov bude vonět jako při pečení! Zbavit se nepříjemných pachů je snadné! Nemusíte kupovat luxusní osvěžovače vzduchu ani si nechat profesionálně čistit domov – s těmito tipy, jak se zbavit nepříjemných pachů v místnosti, se nemusíte ničeho obávat – váš domov by měl vždy vonět krásně svěže.