Proč je Chorvatsko ideální destinací k trávení dovolené s dětmi?

Chorvatsko je pro Čechy velmi oblíbenou zemí k trávení dovolené. Jadranské azurové moře, oblázkové pláže, krásná krajina, úchvatné národní parky – to je jen několik z mnoha důvodů, proč je Chorvatsko tolik oblíbené, a to nejen mezi Čechy.

Důvodů, proč je do Chorvatska je mnoho

Chorvatsko je jednou z předních turistických destinací ve Středomoří a tento titul lze připsat především krásné přírodě, příjemnému klimatu a dobrému ubytování. S fascinující historií a úžasnými plážemi podél pobřeží Jaderského moře je jen málo evropských destinací pro rodinnou dovolenou, které jsou lepší než Chorvatsko.

Pokud je vaše rozhodnutí dovolená v Chorvatsku s dětmi, najdete zde spoustu míst a věcí, které uspokojí vaše i jejich přání. Kromě toho, že si děti mohou hrát v písku a užívat si teplého moře, potěší vás také vynikající gastronomie a laskavost tamních obyvatel.

Nápady na dovolenou v Chorvatsku

Přestože je Chorvatsko poměrně malou zemí, je neuvěřitelně rozmanité a za pár hodin jízdy autem můžete zažít různé krajiny a podnebí. Při jízdě ze Záhřebu k Jaderskému moři můžete během několika hodin překonat horské průsmyky, zastavit se u tyrkysových řek a přivonět k staletým lesům. Chorvatsko má 7 národních parků a 12 přírodních parků, z nichž všechny lze snadno navštívit s dětmi díky přizpůsobené infrastruktuře a zábavním zařízením.

Národní park Plitvická jezera je jedním z nejkrásnějších evropských parků s nesčetnými vodopády a dřevěnými promenádami podél jezer a národní park Brijuni je zelenou oázou uprostřed Jaderského moře, kde můžete vidět různá zvířata, jako jsou sloni, pávi, jeleni nebo 160 druhů ptáků. Nedaleko ostrova Pag můžete navštívit národní park Paklenica, kde můžete vzít děti na procházku po krásných, ale nenáročných turistických stezkách. Nedaleko Pagu se nachází Národní park Kornati, rajské souostroví s možností dobrého potápění. Počasí v Chorvatsku je příjemné a ideální na takové výlety.

Ubytování ve všech koutech Chorvatska, včetně jeho úžasných ostrovů, snadno zajistíte na ubytovanivchorvatsku.cz