Vyberte si vhodný rozměr matrace

Kvalitní matrace je důležitá pro spokojený spánek a dobrý odpočinek. Vzhledem k tomu, že ji nekupujeme zase tak často, a kvalitní matrace jsou cenově dražší, je potřeba jejímu výběru věnovat dostatek pozornosti. Mezi faktory, které ovlivňují kvalitu matrace, patří tvrdost matrací a rozměry matrací.

Pokud si nevyberete vhodnou matraci, mohou se dostavit bolesti zad a kloubů a dokonce i deformace pohybového aparátu. Navíc váš spánek nebude kvalitní.

Tvrdost matrace

Tvrdost matrací závisí na několika různých faktorech. Jedním z nich je váha osoby, která bude matraci používat. Čím je váha vyšší, tím tužší by měla být matrace. Dalším faktorem je věk. Malé děti by měly mít matraci tužší, aby poskytovala dostatečnou oporu pro vyvíjející se pohybový aparát. U starších osob je zase ideální volbou matrace měkčí.

Svoji roli hraje i poloha ve spánku.

Rozměry matrací

V nabídce naleznete také různé rozměry matrací. Mezi tradiční patří 80×200 cm nebo 90x200cm. Pořídit si však můžete také matrace určené pro dvojlůžko.

PURTEX – kvalita za rozumnou cenu

Hledáte-li kvalitu za rozumnou cenu, pak jsou to právě matrace PURTEX. Tato společnost je český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. Při výrobě používá pouze materiály, které jsou testované a certifikované podle mezinárodní normy ÖKO-TEX. V roce 2005 došlo ke schválení výrobků společnosti ve zkušební laboratoři Zkušebního ústavu lehkého průmyslu. Od roku 2006 započalo klinické hodnocení matrací jako zdravotnického prostředku.

Důvodů pro objednání matrací z e-shopu matrace.purtex.cz je hned několik. Kromě výše jmenovaných je to fakt, že se jedná o matrace vysoké kvality za rozumné ceny. Matrace máte možnost si vyzkoušet. A samozřejmostí je i zákaznický servis, který vám zodpoví všechny vaše dotazy týkající se matrací.

Aby vám matrace dlouho vydržela jako nová, pořiďte si k ní chrániče matrací.