Hlavní rozdíly mezi lepenou a zámkovou vinylovou podlahou

Pokládka vinylové podlahy není nic náročného a na internetu najdete spousty tipů, jak na to. Možná se ale rozhodujete, jestli zvolit lepenou vinylovou podlahu anebo zámkovou. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Vinylové podlahy jsou rok od roku oblíbenější. Jsou praktické, lehce se udržují a také odolají i čtyřnohým domácím mazlíčkům. Teď je jen otázkou, jak budete podlahu pokládat. A způsob pokládky se odvíjí od typu podlahy.

Lepená vinylová podlaha

Představuje cenově úspornější řešení. Na druhou stranu je nutností skutečně perfektně připravený podklad, aby vám podlaha dobře držela a nekroutila se. Podklad musí být dostatečně vyschlý a vyrovnaný. Lepení ovšem zabere také nějaký čas a ještě k tomu je nutné použít správný postup i pomocný materiál. Proto pokud jste nikdy lepený vinyl nepokládali, doporučujeme obrátit se na profesionály.

Zámková vinylová podlaha

Této podlaze se také přezdívá klikový vinyl nebo vinyl click. Vinylová plovoucí podlaha se instaluje pomocí zámků click. Jde o velmi jednoduché a rychlé řešení. Jednotlivé díly se do sebe pouze zacvaknou a tak nepotřebujete ani lepidlo ani jiný pomocný materiál. Komfortní pokládka je ovšem lehce vykoupena cenou, která bývá vyšší než u lepené vinylové podlahy.

Kvalitní lepené i zámkové vinylové podlahy si můžete pořídit od společnosti AdoreFloors, která na jejich výrobu používá patentovanou technologii. Podlahy se tak mohou pochlubit maximální odolností, antibakteriální nanoúpravou, voděodolností a také výraznou absorpcí zvuku. U AdoreFloors si pořídíte:

Vinyl je taktéž vhodný i na podlahy v pohostinství nebo jako podlahy ve zdravotnictví či školství.