Jak se jednou provždy zbavit ovocných mušek

Během letních měsíců a dokonce i na začátku podzimu není nic horšího než létající škůdci. Když jsme venku, hledáme způsoby, jak zabránit komárům , a když jsme uvnitř, snažíme se zbavit mravenců . Ale je možné, že nic není otravnějšího než ovocné mušky. Ale nebojte se, pokud vidíte ovocné mušky kolem odtoku nebo mísy s ovocem, existuje naděje. A existují domácí prostředky, které vám pomohou zbavit se ovocných mušek, než vynesete chemikálie (můžete to udělat i bez jablečného octa). I když máte jen pět minut, existuje řešení, jak se ovocných mušek rychle zbavit.

Co způsobuje ovocné mušky v domě? Odkud ovocné mušky pocházejí?

I když se zdá, že se jen tak z ničeho nic objeví, pravdou je, že ovocné mušky jsou přitahovány kvašením ovoce a zeleniny a prospívají látkám s vysokým obsahem fruktózy. Samičky ovocných mušek kladou vajíčka na povrch nebo uvnitř přezrálého, hnijícího nebo rozkládajícího se ovoce. Pokud si myslíte, že je to neslušné, vzpamatujte se. Každá samička ovocné mušky může naklást až 500 vajíček najednou! Z toho důvodu je důležité jednat, jakmile uvidíte úplně první ovocnou mušku. Po vylíhnutí si larva několik dní pochutnává na svém okolí (například na super zralém banánu), než se z nich vyvinou plně zformovaní dospělci. Celkově je jejich životní cyklus poměrně rychlý – ovocné mušky se mohou pářit pouhé dva dny poté, co dospějí – což znamená, že vaše úklidové hodiny začnou okamžitě. Pronto. Žádné čekání.

Jak se nadobro zbavit ovocných mušek

Než začnete, zhodnoťte svůj prostor a pusťte se do úklidu. Ovocné mušky nesnáší čisté povrchy, takže ukliďte všechen nepořádek a otřete pracovní desku i dřez. Věřte nám: Pokud tento krok přeskočíte, budete bojovat s chybami v prohraném boji. Dále se ujistěte, že máte co do činění s ovocnými muškami a ne s jiným létajícím hmyzem, jako jsou mušky . Ovocné mušky mají obvykle žlutou barvu a rojí přezrálé ovoce, jako jsou banány nebo broskve.

Vyčistěte všechny povrchy. První (a možná nejjednodušší) krok k odstranění ovocných mušek je docela jednoduchý: Důkladně otřete všechny pracovní desky. Pokud tak neučiníte, stanou se tato místa ideálním místem pro rozmnožování ovocných mušek.

Příliš zralé nebo hnijící produkty vyhoďte. Zkontrolujte veškeré ovoce a zeleninu, zda nejsou hniloba, hniloba nebo přezrálost. Zlikvidujte všechny sporné kousky, aby samičky ovocných mušek na tyto povrchy nekladly vajíčka.

Pravidelně vynášejte odpadky. Může se to zdát jako samozřejmost, ale čistý dům je dům bez škůdců. Vynesením odpadků zabráníte zdržování se brouků.

Vyčistěte si odtok. Udržujte odtoky dřezu bez zbytků jídla a zbytků, jak nejlépe můžete.

Jablečný ocet a plastový obal

Naplňte misku nebo sklenici jablečným octem , přikryjte igelitem, okraje utěsněte gumičkou a nahoře vyvrtejte malé dírky. Ocet bude přitahovat ovocné mušky, a jakmile budou uvnitř, nebudou moci uniknout bariérě z plastového obalu.

Jablečný ocet a past na mýdlo

Naplňte misku octem a přidejte kapku saponátu, dobře promíchejte. Zatuchlá sladkost jablečného octa svádí mouchy a mýdlo na nádobí snižuje povrchové napětí kapaliny, což způsobuje, že mouchy se ihned po prozkoumání roztoku ponoří a nemohou uniknout.

Co když nemám jablečný ocet?

Vyzkoušejte past na pivo nebo víno. Ponechte láhev starého vína nebo piva venku poblíž místa, kde byly ovocné mušky spatřeny. Nechají se zlákat zatuchlým nápojem, ale úzké hrdlo láhve působí jako přirozená bariéra, která je udrží v pasti.