Jak se zbavit krys u vás doma

Zde najdete, jak se zbavit krys, plus tipy, jak udržet váš dům a zahradu bez krys!

Klíčové kroky

 • Opravte problémy s instalací.
 • Zavřete vstupní body do vašeho domova.
 • Ukliďte hromady odpadků a dřeva.
 • Krmivo pro domácí zvířata a ptačí semena uchovávejte v kovových nádobách.
 • Sbírejte ovoce a zeleninu ze své zahrady, když jsou zralé.
 • Použijte pasti k chytání a vypouštění krys.
 • Zavolejte profesionála, aby odstranil zamoření.

Potkani mohou zanechávat trus, přenášet nemoci, překousávat elektriku a nábytek a obecně být nepříjemnou přítomností v domácnosti. Může být obtížné vědět, kde začít, když se snažíte zbavit dům problému s krysami, zvláště pokud se chcete vyhnout použití jedu nebo jiné nehumánní taktiky. Tato příručka vám ukáže, jak se zbavit krys a udržet je pryč.

Krysy může být obtížné se zbavit. Máte-li větší problém, zavolejte odborníka, aby je odstranil, a podnikněte kroky, které zabrání budoucímu zamoření.

Co přitahuje krysy? Tři věci, na které si dejte pozor kolem vašeho domova

Než budete mít problém s krysami, je důležité pochopit, proč se mohou dostat k vám domů:

 1. Je zde vhodný přístřešek. Potkani potřebují někde bydlet, takže hromady odpadků, dřeva a další mohou vést k tomu, že v zahradních oblastech najdete krysí hnízdo.
 2. Existuje zdroj potravy. Krysy potřebují k přežití potravu. Pokud máte sklon chovat na zahradě, v kůlně nebo na jiném dostupném místě ptačí semena nebo krmivo pro domácí mazlíčky, je ideální pro potkany. Najděte si jídlo někde jinde, jinak hrozí, že budete potkany krmit pravidelně.
 3. Je zde zdroj vody. Stejně jako ostatní zvířata potřebují i ​​krysy vodu. Pokud máte netěsné potrubí nebo jiný problém s vodovodním potrubím, poskytuje krysám vodu k životu a prosperitě.

Co krysy odrazuje? Dva snadné způsoby, jak zastavit krysy přicházející do vaší zahrady a domu

Budete chtít zavést nějaké repelenty do vašeho domova, pokud máte co do činění s napadením krysami. Co tedy krysy nesnáší? Existuje několik věcí, které můžete použít, abyste zabránili návratu krys, aby se usadili doma na vaší zahradě nebo domě, jakmile se zbavíte škůdců:

1. Věděli jste, že krysy nemají rády mátu peprnou?

Investujte do mátového oleje, který rozmístíte po svém domě. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je provést následující kroky:

 • Namočte vatové kuličky do mátového oleje.
 • Umístěte své vatové tampony na všechna známá vstupní místa, kde se krysy dostaly do vašeho domova.
 • Vatové tampony obnovujte každé 2-3 dny, abyste zabránili hlodavcům.

2. Amoniak je dalším snadným odstrašujícím prostředkem, jak udržet krysy na uzdě

Není to jen na čištění, udrží to i ty škůdce pryč! Jednoduše postupujte podle těchto kroků:

 • Vytvořte roztok amoniaku. Doporučujeme 2 šálky čpavku, 200 ml vody a lžičku nebo dvě nebo prostředek na mytí nádobí.
 • Smíchejte to dohromady v misce. 
 • Umístěte roztok na místa, kde by potkani rádi vstoupili do vašeho domu nebo zahrady. Ujistěte se, že držíte řešení mimo dosah dětí a (chtěných) domácích mazlíčků.

Důkazy o krysách v domě? Co dělat, když se potřebujete zbavit hlodavců

 Existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste se zbavili krys. Tyto zahrnují:

 1. Profesionální hubení škůdců. Pokud máte velké zamoření potkany, je důležité zavolat firmu na hubení škůdců. Mohou nabídnout službu potřebnou k odstranění problému. Použijte naše tipy výše, abyste udrželi krysy na uzdě, jakmile se škůdce zbavíte!
 2. Pasti. Pasti na krysy, jejichž použití je humánní, si můžete koupit v železářstvích a obchodech se zvířaty. Jednoduše zachyťte škůdce a vypusťte je daleko od vašeho domova.
 3. Jed. To je jeden ze způsobů, jak zajistit, že se krys zbavíte, ale může to být také nebezpečí a budete muset mrtvá těla vyčistit a vhodně je zlikvidovat. Nepoužívejte jed, pokud máte doma domácí mazlíčky nebo děti.
 4. Odstraňte věci, které potřebují k životu. Nejjednodušší způsob, jak se zbavit krys, je odstranit věci z vašeho domova a okolí, které potřebují k přežití. Například:
  • Opravte všechny problémy s instalatérstvím, úniky a vodou kolem vašeho domova. To zajistí, že nebudou mít přístup k vodě.
  • Uzavřete všechny vstupní body, jako jsou díry ve zdivu, střešní tašky a další, které by mohly použít k tomu, aby se dostali do vašeho domova a vytvořili si hnízda uvnitř.
  • Ukliďte svou zahradu, odstraňte všechny hromady odpadků a dřeva a udržujte trávník upravený; tím se odstraní jejich schopnost hnízdit ve vaší zahradě.
  • Krmivo pro zvířata a ptačí semena uchovávejte v plně uzavřených kovových nádobách. Pravidelně také sbírejte ovoce a zeleninu rostoucí na vaší zahradě. Tím se odstraní jejich zdroje potravy. 

Nyní máte vše, co potřebujete vědět o tom, co přitahuje krysy k vám domů, jak se jich zbavit a jak je udržet na uzdě.