Jak se rychle zbavit domácích much

Není nic, co by vám drásalo nervy jako zvuk mouchy bzučící kolem domu. A i když byste jistě mohli popadnout plácačku na mouchy, abyste se zbavili té jedné domácí mouchy, s největší pravděpodobností je uvnitř více bzučení. A pokud se domácích much nezbavíte, problém exponenciálně poroste. Nebojte se: Existuje jednoduché řešení pro kutily a dokonce můžete mít všechny zásoby po ruce.

Přestože tyto škůdce spojujeme s letními měsíci, domácí mouchy se ve skutečnosti množí po celý rok a mohou být problémem bez ohledu na roční období. Jde jen o to, že jsou mnohem aktivnější během nejteplejších částí roku, takže invaze mouchy domácí je pravděpodobnější. (Stačí přidat „zbavit se much domácích“ do svého seznamu letních úkolů spolu s tím, jak se zbavit tesařských mravenců a zbavit se komárů .)

Ať už vás pronásledovala moucha, když procházíte dveřmi, pronikáte dovnitř ventilačním otvorem nebo dírou v zástěně, jedna je vše, co potřebujete k úplnému problému se škůdci. Domácí mouchy mohou žít pouze 10-25 dní , ale za tu dobu mohou naklást stovky vajíček. Zde je návod, jak se můžete zbavit domácích much, aniž byste museli trávit dny s plácačkou.

Proč mám najednou doma mouchy?

Nejprve zkontrolujte, zda vaše obrazovky a okna nemají díry, a připomeňte své rodině, aby za nimi zavřela dveře. Poté se ujistěte, že je váš dům čistý. Domácí mouchy jsou přitahovány věcmi, které vás nutí jít „jé“, jako je odpad z domácích mazlíčků, odpadní odpadky (zvláště pokud máte drtič odpadků), přezrálé produkty, odpadkové koše a lepkavé skvrny. Moc to nezabere! Udržujte si přehled o údržbě odpadkových košů, hluboce čistěte odtoky , sledujte odvoz na farmářských trzích, dezinfikujte odpadkový koš, vypláchněte vše, co chcete recyklovat, a ujistěte se, že jsou rozlité látky zcela vyčištěny. Mouchy mohou přitahovat i ne tak hrubé věci, jako je krmivo pro domácí mazlíčky nebo poloprázdná sklenka vína.

Nezapomeňte zvážit venkovní zdroje letenek. I když to není tak prioritní jako řešení potenciálního buzení hmyzu v interiéru, mouchy domácí se často usadí přímo před vaším domovem, a když zaznamenají příležitost, přijdou. Odstraňte všechny zdroje stojaté vody (nezapomeňte zkontrolovat okapy), odpad z domácích zvířat a hnijící dřevo nebo rostliny, poté dezinfikujte venkovní odpadky a recyklační kbelíky.

Jak si mohu vyrobit domácí past na mouchy pomocí láhve od sody?

Než se uchýlíte ke sprejům, vyzkoušejte tento nápad. Erlich Pest Control doporučuje začít s prázdnou plastovou dvoulitrovou sodovkou. Odřízněte horní třetinu (obecně tam, kde býval horní okraj štítku) a dejte stranou. Poté nalijte na dno láhve něco sladkého, abyste nalákali mouchy. Může fungovat cukrová voda, soda nebo džus. Poté otočte horní část láhve, položte ji do spodní části (v případě potřeby zalepte okraje páskou) a počkejte. Mouchy se budou moci dostat do pasti, ale ne ven. Past bude fungovat i na ovocné mušky. Pokud to neláká mouchy domácí, zkuste přidat zbytky masa nebo jiné staré jídlo.

Další možnost je méně náročná na práci: Stačí naplnit mělkou misku asi centimetrem jablečného octa, lžící cukru a kapkou saponátu. (Pokud můžete přidat zbytky jídla, tím lépe.) Mouchy prozkoumají zápach a pak se ve směsi utopí.

Jaká vůně odpudí mouchy?

Pro další přírodní lék zkuste vynechat vůni, o které je známo, že odpuzuje mouchy. Podle Natran Green Pest Control je známo, že brouci nemají rádi vůně, jako je kajenský pepř, levandule, bobkový list, rozmarýn, hřebíček a citronová tráva. Můžete zkusit použít esenciální olej nebo posypat některé bylinky do problémových oblastí, abyste zjistili, zda to pomůže.

Zbaví světelné pasti domácích much?

Podle Texas A&M AgriLife Extension jsou mouchy domácí přitahovány světlem s krátkou vlnovou délkou (jako je ultrafialové světlo). Vnitřní lapače světla kombinují ultrafialové světlo s tajnou lepkavou pastí, zatímco venkovní lapače jej obecně kombinují s nízkonapěťovým „zapperem“ elektrické sítě. Vzhledem k tomu, že tyto typy pastí skrývají prostředky k odchytu much, je s nimi o něco méně drsné než starý papír na mouchy. Mnoho vnitřních světelných pastí se jednoduše zapojí do zásuvky. Pokud se rozhodnete pro vnitřní světelnou past, ujistěte se, že ji můžete umístit do výšky, ve které létají rádi (4 až 6 stop od podlahy). Pokud můžete, umístěte jej daleko od oken, pokud nechcete nový problém s bzučením much venku.

Mám zavolat deratizátora, aby se zbavil much?

S jakýmkoliv škůdcem se někdy dostanete přes hlavu a potřebujete zavolat profesionály. Čím rychleji se můžete zbavit mouchy domácí, tím lépe. (Nezapomeňte, že chcete mouchu zabít dříve, než naklade vajíčka.) Pokud jste tyto metody vyzkoušeli a stále máte nevítaného spolubydlícího (nebo mnoho), zavolejte co nejdříve profesionálního deratizátora. Posoudí potenciální oblasti uvnitř a vně vašeho domova, které by mohly být potenciálně hnízdištěm, a poté aplikují insekticid nebo vynechají pasti, podle toho, co se týká situace domácí mouchy u vás doma.