Jak se zbavit blech

Zde najdete tipy, jak se zbavit blech v okolí vašeho domova a zabránit jejich návratu.

Stejně jako mít domácí mazlíčky může být skvělým doplňkem vaší rodiny a domova, pokud chytí blechy, může být velmi složité se s nimi vypořádat a zabránit šíření blech. Od tipů, jak se zbavit blech v každé oblasti vašeho domova, až po hubení blech, abyste zabránili návratu škůdců, zde najdete všechny tipy a triky, které potřebujete.

Když se zbavíte blech, použijte přípravky na hubení špíny, jako je Domestos , aby byl váš domov čistý, svěží a bez choroboplodných zárodků.

Co jsou to blechy?

Blechy jsou malý, bezkřídlý ​​hmyz, který skáče z hostitele na hostitele a má obvykle hnědou barvu. Žijí a živí se krví savců a ptáků, jako jsou kočky a psi, které můžete mít doma.

Proč byste se měli zbavit blech?

Existují tři důvody, proč byste se měli zbavit blech:

 1. Bleší kousnutí může způsobit velké nepohodlí nejen vašim mazlíčkům, ale i vám.
 2. Blechy mohou přenášet tasemnici.
 3. Blechy mohou cestovat z vašeho domova do jiného, ​​pokud máte návštěvy.

Jak se zbavit blech

Zbavit se blech je snadné, když budete ve svém domě postupovat podle těchto jednoduchých kroků. Pokud máte menší problém s blechami, jednoduše proveďte hloubkový úklid vašeho domova, včetně:

 1. Perte přikrývky, ložní prádlo a povlaky na polštáře, i když jste v těchto oblastech blechy neviděli.
 2. Vyperte všechny snímatelné potahy pohovek, pelíšky pro domácí mazlíčky a vše, s čím vaši mazlíčci pravidelně přicházejí do styku.
 3. Všechny povrchy důkladně oprašte.
 4. Důkladně vysajte všechny koberce a pohovky, ale nezapomeňte je vyprázdnit pryč z domu, protože blechy mohou být stále naživu.
 5. Umyjte všechny podlahy antibakteriálním čističem.
 6. Použijte sprej proti blechám kolem svého domova, přičemž zvláštní opatrnosti věnujte oblastem, kde tráví mazlíčci většinu svého času a těm, kde jste blechy viděli. Ujistěte se, že také ošetříte své domácí mazlíčky, aby si blechy nepřinesli zpět.

Pokud máte pochybnosti o tom, zda jste svůj problém s blechami zcela vyléčili nebo máte velké zamoření, můžete si najmout profesionálního deratizátora, který tuto práci udělá za vás.

Kroky pro kontrolu blech poté, co jste zbavili svůj domov škůdců

Existuje několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout, abyste zabránili návratu blech do vašeho domova:

 • Ujistěte se, že ošetřujete svůj dům a zahradu znovu tři až čtyři týdny po prvním ošetření, abyste zajistili, že zabijete blechy ve všech životních fázích.
 • Udržujte léčbu vašeho mazlíčka proti blechám aktuální.
 • Pravidelně perte podestýlku vašeho mazlíčka v teplé mýdlové vodě nebo Persil Bio Liquid při horkém praní, protože to nejen zabije všechny blechy a vajíčka, ale zastaví zatuchlý zápach domácích mazlíčků, který bude naplňovat váš domov.
 • Pravidelně čistěte a dezinfikujte svůj domov pomocí antibakteriálních sprejů, jako je Cif Power & Shine Anti-bacterial Multipurpose Spray, aby se blechy neměly kde usadit.

Nyní máte klíčové kroky, které vám pomohou zbavit se blech, můžete udržet svůj domov a domácí mazlíčky bez škůdců s trochou ochrany proti blechám a zajistit, že jste vždy připraveni se s nimi v případě potřeby vypořádat.

 • V rámci boje proti blechám používejte produkty jako Domestos k dezinfekci vašeho domova a udržujte ho svěží, čistý a bez choroboplodných zárodků.
 • Pravidelně vysávejte koberce a pohovky.
 • Ložní prádlo, přikrývky a další věci, se kterými váš mazlíček pravidelně přichází do styku, perte při vysoké teplotě s dobrým pracím prostředkem, jako je Persil Bio Liquid