Plot neurčuje jenom bezpečnost, ale také míru soukromí. Ne každý to přitom zvládne stejně

Oplocení je jednou z nejdůležitějších věcí, co se týče míry bezpečnosti na pozemku. Mimo samotné bezpečnosti přitom ale mohou také do značné míry určovat i soukromí, které na pozemku můžete před okolím mít.

Různé plotové technologie ale pochopitelně nabídnou odlišné vlastnosti, mezi které patří dokonce i samotné soukromí. Dnes se podíváme na to, jakým způsobem můžete docílit co největšího soukromí volbou plotu, nebo jeho dovybavením.

Hliníkové ploty a vysoká míra soukromí

Mezi opravdu nejzajímavější kousky v tomto ohledu patří rozhodně hliníkové ploty. Základní výhodou, kterou vám přinesou moderní hliníkové ploty, je jejich design. Většinou je potkáme hlavně ve velice věrných imitacích dřeva, což se může zalíbit hlavně při využití u rodinných domů.

Mimo toho dokonce ale nabízí vysokou míru soukromí. Jednotlivé lamely jsou totiž standardně instalovány dvojřad v takovém úhlu, aby nebylo skrze drobné mezírky vidět do pozemku, ale maximálně přímo pod samotný plot.

Šikovné použití plotových zástěn

Mimo samotných druhů oplocení můžeme dosáhnout většího soukromí také vylepšením současného oplocení. To se hodí hlavně v případě, kdy používáme klasická pletiva. V rámci nich totiž můžeme použít plotové zástěny, které jednoduše mohou snížit viditelnost i na úplně minimum. Různé druhy zástěn totiž jsou rozdělovány podle toho, jak moc velkou míru průhlednosti vám dokáží nabídnout. Mimo toho jsou dokonce plotové zástěny tak koncipovány, aby z jedné strany byla viditelnost výrazně menší.

Dotáhněte plot do úplných detailů

Problémem nejen soukromí ale i bezpečnosti mohou být do značné míry tak ploty, které nejsou stoprocentně dotaženy až ke konci pozemku. Většinou je důvodem fakt, že je na konci pozemku třeba vysoká stěny, nebo přímo roh budovy. Často tak zůstává drobná mezera, která ale dává možnost prohlédnout dovnitř. Tento problém ale mohou efektivně využít nosníky plotových polí, které vám dokáží nabídnout možnost uchytit plot pomocí speciální konzole i k různým materiálům, kde by jinak běžné sloupky nedokázaly držet.