Znáte plastové a dřevěné střešní krytiny?

Již odedávna disponují domy střechou, která je chrání. Ne vždy ale měla podobu, jakou má dnes. Dříve jsme se mohli setkat třeba se slaměnými a rákosovými střechami. Později s dřevěnými střechami. Právě dřevěná střecha má velmi dlouhou tradici, je to z důvodu její kvality a dlouhé životnosti. Ještě v dnešní době lze hojně narazit na dřevěné šindele a věřte tomu nebo ne, vyrábí se dodnes. Šindelářství nevymřelo, aktivně se mu věnuje česká společnost DRDLÍK, která je na trhu už od roku 1989.

Valašský a alpský šindel

Dřevo patří mezi nejkrásnější a nejžádanější materiály. Je ekologické, trvanlivé a lahodí každému oku. Ještě dnes se šindele hojně využívají, zejména u starších budov, ve skanzenech, na roubenky, sruby nebo lidové a památkové stavby. DRDLÍK vám dokáže vyrobit dva druhy dřevěných krytin, valašský nebo alpský šindel. Zatímco valašský je tradiční u nás a u slovenských bratrů, alpský šindel zase v alpských zemích. Pro valašský je typické smrkové a jedlové dřevo, ale lze ho vyrobit i z modřínového, které je více smolnaté a odolnější vůči povětrnostním vlivům. Alpský je z modřínového dřeva a klade se ve 2-3 vrstvách, valašský zase disponuje perem a drážkou. Oba druhy střešních krytin jsou populární a můžete si je snadno zajistit na Sindel-stresni.cz.

Plastové krytiny

DRDLÍK produkuje rovněž plastové střešní krytiny, které vám vydrží navěky. Tato krytina je velmi lehká, odolná a dokáže imitovat jiné materiály. Jsou vyrobena z polyolefinů vznikajících separací odpadních plastů vznikajících především v automobilovém průmyslu. Materiál je před použitím důkladně ošetřen, aby byl maximálně odolný vůči UV záření a povětrnostním vlivům. Díky vysoké kvalitě se na tyto krytiny váže záruka 30 let. Nabízí se v několika provedeních a k dispozici je vám včetně veškerého příslušenství. Aplikace na střechu je velmi snadná a výsledný efekt je úchvatný. S touto krytinou výhodně zkrášlíte každý objekt a navíc vám přinese širokou škálu výhod. Zjistěte více na Sindel-stresni.cz.