Jak čistit kartáč na vlasy

Nejste si jisti, jak vyčistit kartáč na vlasy? Přečtěte si tyto užitečné tipy, jak odstranit chloupky a nečistoty jako profesionál. Koneckonců: čím čistší kartáč na vlasy, tím čistší vlasy.

Kartáčování vlasů je nezbytné pro jejich udržení čisté a zdravé, bez ohledu na to, jak dlouhé jsou. Dobře udržovaný kartáč na vlasy se rozmotá, uhladí a upraví na povel, ale co když už dlouho nebyl vyčištěn? Když si kartáčujete vlasy, můžete zaznamenat špatné výsledky, možná dokonce i zašpinění vlasů.

Abyste tomu zabránili, nastínili jsme, jak vyčistit kartáč na vlasy ve třech jednoduchých krocích, včetně možností pro každý druh kartáče a hřebenu, který můžete použít.

Aby byl váš kartáč v dobrém stavu, jednoduše jej pravidelně čistěte. Tím, že po ranním kartáčování věnujete minutu odstranění zatoulaných chloupků, zajistíte pozdější hloubkové čištění snadněji.

Jak čistit kartáč na vlasy: Obecné pokyny

  1. Čistěte to každý den . To je stejně jednoduché jako odstranění vlasů ze štětin po použití. Pokud dojde k nahromadění, navlhčení vlasů usnadní jejich odstranění.
  2. Umyjte si šampon . To by mělo být provedeno ze stejných důvodů, kvůli kterým si vlasy pravidelně šamponujete: přírodní oleje! Vezměte misku s teplou vodou a přidejte trochu šamponu. Ponořte kartáč na vlasy do misky a krouživými pohyby vytvořte pěnu. Bublinky jsou dobré, protože znamenají, že šampon má možnost zvednout mastnotu, ale není třeba namáčet kartáč nebo drhnout u podložky – nechcete, aby se vlhkost dostala do částí, které by mohly zůstat mokré a případně plesnivět! Opláchněte ji teplou vodou, dokud se neodstraní veškeré mýdlo.
  3. Nechte přes noc zaschnout. To zajistí, že bude po vyčištění připraven k použití. Umístěte jej na ručník na dobře větrané místo, abyste zajistili, že včas vyschne.

Jak čistit štětinový kartáč na vlasy a hřebeny

Hřebeny a kartáče se štětinami mohou čas od času potřebovat trochu zvláštní péče. Možná dokonce zjistíte, že jeden můžete použít k čištění druhého! Od hřebenů se širokými a jemnými zuby až po válečkové kartáče a utahováky, přečtěte si konkrétnější rady:

  • Pokud používáte hřeben se zuby. Všimněte si materiálu, ze kterého je vyroben, protože čím je hřeben jemnější, tím větší opatrnosti byste měli věnovat jeho čištění. Ponoření hřebenu do šamponové lázně a máchání tam a zpět, aby se zvedly oleje, by mělo stačit k udržení čistoty, ale pro hlubší čištění zkuste použít starý zubní kartáček k drhnutí mezi zuby hřebene. Opláchněte teplou vodou a osušte.
  • Pokud používáte jakýkoli tvarový kartáč se štětinami. Nejprve vyzkoušejte obecné čisticí techniky, ale pokud tyto nevyčistí váš kartáč tak dobře, jak jste doufali, můžete to udělat ještě o krok dále pomocí dlouhého tenkého nástroje k odstranění zbývajících vlasů nebo nečistot.
  • Pokud používáte hřeben s jemnými zuby. K odstranění zbývajících vlasů nebo nečistot použijte dlouhý tenký nástroj. Hřeben s jemnými zuby můžete použít i k čištění štětin jiných kartáčů. Pokud nemáte hřeben s jemnými zuby, zkuste hůlku nebo dokonce vidličku.
  • Pokud je váš kartáč vyroben výhradně z plastu. Ponoření plastových kartáčů a hřebenů do šamponové lázně je zcela bezpečné, ale můžete také drhnout s větší autoritou a hloubkově vyčistit kartáč na vlasy. Totéž platí pro jakékoli hřebeny nebo kartáče vyrobené z jiných neporézních materiálů.